LECZENIETRADZIKU.pl

Ranking produktów
na leczenie trądziku

Witaminy na trądzik

Trądzik jako jedna z najczęściej spotykanych chorób skórnych, doczekał się wielu wrogów – metod którymi się z nim walczy. Można skupić się na zapobieganiu. Stosuje się też antybiotyki, preparaty oparte na nadtlenku benzolu, bądź kwasie azelainowym. Jednak prawdziwym przełomem było zastosowanie witamin na trądzik.

Za skuteczną walkę z tym problemem, odpowiedzialne są witaminy z grupy A. Wchodząc głębiej w temat, dowiecie się, że to Izotretynonina jest związkiem, który ma bezpośredni wpływ na trądzik. Ten organiczny związek hamuje działanie gruczołów łojowych, a także ma działanie przeciwzapalne. Generalnie produkty na trądzik oparte na witaminie A można podzielić na kilka grup.

Pierwszą są różnego rodzaju kremy o działaniu miejscowych, często tworzone na receptę. Ich głównym zadaniem jest zmniejszenie przetłuszczania się skóry, które to prowadzi do pojawiania się tak zwanych pryszczy. Oprócz tego, kremy te mają ograniczyć stany zapalne skóry. W drugiej grupie preparatów, które wykorzystują witaminy do walki z trądzikiem, znajdują się produkty które za zadanie mają zmniejszanie łojotoku, oraz regulacje rogowacenia naskórka. Ich wadą jest to, że mogą wysuszać naszą skórę. Więc warto przy okazji ich stosowania, zaopatrzyć się w zwykły krem nawilżający. I jeszcze jedna uwaga, produkty z tej grupy, zazwyczaj przepisywane są przez lekarzy i warto stosować się do ich zaleceń, gdyż często mają one niemiłe dla naszego ciała, skutki uboczne. Ostatnia grupa jest to preparaty dostępne wyłącznie na receptę. Mowa o antybiotykach doustnych. W ich przypadku leczenia trwa kilka miesięcy. Używa się ich w cięższych odmianach trądziku, kiedy chcemy powstrzymać ewentualne nawroty tej choroby. Ciężko podawać konkretne przykłady takich produktów, gdyż tak naprawdę ich wybór zależy tylko i wyłącznie od lekarza, który zbada nasz problem.

Wszystkie powyższe produkty łączy fakt występowania w nich witaminy A, która doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem. Na koniec ważna informacja dla pań, które mają problem z trądzikiem. Jeśli jesteście w ciąży, raczej nie zaleca się stosowanie preparatów opartych na pochodnych witaminy A. Uważać należy też, podczas terapii, aby w ciążę nie zajść, bo stosowanie tych preparatów może źle wpływać na płód.

Powrót do rankingu


Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł 10/10 kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł 10/10 zestaw Acnezine.pl 4/5
3. Trioxil 135.00 zł 10/10 żel Trioxil.pl 4/5
4. Hydroviton.CR 129.99 zł 10/10 żel do mycia DermaLab.pl 4/5
5. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149.37 zł 10/10 żel VitaLab.pl 4/5
6. Murad Acne Supplement $42 7/10 zestaw Murad.com 2/5
7. Vaxa Clearin $25.95 7/10 kapsułki VitaCost.com 2/5