LECZENIETRADZIKU.pl

Ranking produktów
na leczenie trądziku

Trądzik różowaty

Jeżeli często zdarza Ci się zauważać zaczerwienienie na swoich policzkach oraz widocznie lub popękane naczynka krwionośne to prawdopodobnie cierpisz na dolegliwość zwaną trądzikiem różowatym. Jest to dolegliwość dotykająca najczęściej osoby około 30 roku życia. Trądzik różowaty dotyczy tych samych obszarów skóry co trądzik młodzieńczy, lecz jest powodowany przez zupełnie inne czynniki. Zwykle trądzik różowaty charakteryzuje się zaczerwienieniem policzków, nosa, czoła oraz podbródka. W późniejszych fazach zaczerwienieniu mogą towarzyszyć wypryski. Niektóre typy trądziku różowatego mogą objawiać się zgrubieniem tkanki wokół nosa (tzw. guzowatość nosa), znacznie powiększając jego rozmiary. Jednak nie wpadaj w panikę, to że masz trądzik różowaty nie oznacza od razu, że guzowatość nosa dotknie także i Ciebie.

Badania dotyczące występowania trądziku różowatego wskazują, że dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn i pojawia się zazwyczaj po 30 roku życia. Trądzik różowaty jest chorobą, która wpływa również na psychikę chorego. Osoby dotknięte trądzikiem różowatym bardzo często cierpią z powodu obniżonej samooceny i pewności siebie. Powodem takich reakcji jest brak sprawdzonej wiedzy na temat tej dolegliwości oraz to, że dotyka ona skóry twarzy.

Czynniki odpowiedzialne za powstawanie trądziku różowatego nie są jeszcze do końca znane. Naukowcy wysnuwają różne teorie na ten temat, lecz żadna z nich nie uzyskała jeszcze oficjalnego potwierdzenia. Prawdopodobnymi czynnikami, które mogą sprzyjać powstawaniu trądziku różowatego są: uszkodzenie skóry przez słońce, zbyt bliskie umieszczenie naczyń krwionośnych pod skórą czy też przynależność do konkretnej grupy etnicznej (badania wskazują, że na trądzik różowaty cierpią szczególnie Anglicy oraz Skandynawowie).

Wiele osób cierpiących na trądzik różowaty twierdzi, że niektóre czynniki zewnętrzne mogą wpływać na pogorszenie się stanu choroby. Z reguły są to czynniki, które nawet u zdrowego powodują zaczerwienienie się skóry, więc warto się jest zapoznać z ich listą. Dzięki temu będziesz mógł unikać tych czynników, a tym samym poprawisz wygląd swojej skóry. Na pogorszenie stanu trądziku różowatego mogą wpływać:

  • stres,
  • nadmierna ekspozycja na słońce,
  • wysoka temperatura,
  • alkohol,
  • ostre potrawy,
  • ćwiczenia,
  • wiatr,
  • zimno,
  • gorące kąpiele.

W dzisiejszych czasach trądzik różowaty może być skutecznie kontrolowany dzięki zdobyczom nowoczesnej medycyny i dermatologii. Istnieją różne typy terapii pomocnych w łagodzeniu objawów trądziku różowatego. Jest to m.in. doustne leczenie farmakologiczne, leczenie laserowe czy leczenie przy pomocy kremów. Wiele produktów pomocnych na trądzik różowaty możesz znaleźć w drogeriach lub Internecie. Ponieważ są to środki dostępne bez recepty, radzimy, aby kupować ze sprawdzonych źródeł i tylko te produkty do których masz zaufanie. Kupowanie z niepewnych źródeł może spowodować, że dokonasz zakupu nic nie wartej podróbki. Przed zakupem najlepiej jest sprawdzić opinie na temat danego produktu w Internecie lub zapytać swojego dermatologa o radę.

Powrót do rankingu


Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł 10/10 kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł 10/10 zestaw Acnezine.pl 4/5
3. Trioxil 135.00 zł 10/10 żel Trioxil.pl 4/5
4. Hydroviton.CR 129.99 zł 10/10 żel do mycia DermaLab.pl 4/5
5. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149.37 zł 10/10 żel VitaLab.pl 4/5
6. Murad Acne Supplement $42 7/10 zestaw Murad.com 2/5
7. Vaxa Clearin $25.95 7/10 kapsułki VitaCost.com 2/5