LECZENIETRADZIKU.pl

Ranking produktów
na leczenie trądziku

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity to zdecydowanie najczęstsza dolegliwość skórna powstająca u człowieka. Szacuje się, że blisko 85% ludzi na całym świecie zostało nią dotkniętych na jakimś etapie swoje życia. Głównymi objawami trądziku pospolitego są: wypryski, zaczerwienienie skóry oraz podrażnienie. Przyczyny powstawania trądziku pospolitego nie są do końca znane, lecz można określić jakie czynniki są z nim powiązane. Dzięki temu można skutecznie wyeliminować niektóre przyczyny sprzyjające powstawaniu trądziku, tym samym kontrolując jego przebieg.

Czynniki sprzyjające powstawaniu trądziku:

Analizując listę czynników sprzyjających powstawaniu wyprysków nie trudno określić, że czystość skóry ma tutaj duże znaczenie. Poprzez odpowiednią pielęgnację i regularne mycie twarzy możesz zminimalizować ryzyko blokowania się porów, a tym samym powstawania trądziku.

Każdy sklep z kosmetykami ma sekcję z kosmetykami przeznaczonymi do oczyszczania twarzy. Aby skutecznie dbać o czystość skóry, wybierz żel do mycia twarzy oraz płyn tonizujący. Najlepiej będzie jeśli będą to produkty przeznaczone do stosowania na skórę trądzikową. Wybierając takie produkty masz pewność, że zawierają one wszystkie składniki potrzebne do oczyszczenia Twojej skóry.

Skuteczne oczyszczanie twarzy to dopiero pierwszy krok w efektywnej walce z trądzikiem. Oprócz tego zaleca się stosowanie kremów antybakteryjnych i przeciwdziałających trądzikowi. Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w produkty do stosowania miejscowego oraz ogólnego.

Oprócz produktów do stosowania zewnętrznego, na rynku znajdziesz także suplementy diety wspierające organizm w walce z trądzikiem. Zazwyczaj zawierają one kompleksy witamin oraz składniki, które pomagają w zwalczaniu zapaleń i podrażnień.

Wybierając produkty przeciwtrądzikowe zwróć uwagę przede wszystkim na ich skład. Dobrze dobrane składniki produktu gwarantują najwyższą skuteczność terapii trądziku. Składniki pomagające w usuwaniu wyprysków to:

Pamiętaj, że w terapii trądziku najważniejsza jest systematyczna pielęgnacja skóry. Przynajmniej 2 razy dziennie myj twarz oraz stosuj produkty pomagające usuwać wypryski. Stosuj peeling przynajmniej raz w tygodniu, pomoże Ci to usunąć martwy naskórek. Ponadto unikaj wyciskania wyprysków, gdyż może to dodatkowo podrażniać i uszkadzać skórę.

Powrót do rankingu


Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł 10/10 kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł 10/10 zestaw Acnezine.pl 4/5
3. Trioxil 135.00 zł 10/10 żel Trioxil.pl 4/5
4. Hydroviton.CR 129.99 zł 10/10 żel do mycia DermaLab.pl 4/5
5. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149.37 zł 10/10 żel VitaLab.pl 4/5
6. Murad Acne Supplement $42 7/10 zestaw Murad.com 2/5
7. Vaxa Clearin $25.95 7/10 kapsułki VitaCost.com 2/5