LECZENIETRADZIKU.pl

Ranking produktów
na leczenie trądziku

Drożdże na trądzik

Jak wiele razy słyszeliśmy, że nie ma sensu leczyć trądziku, bo nasze próby są skazane na klęskę? Być może uda nam się osiągnąć lekką poprawę, ale nie będzie ona wystarczająca, by być zadowolonym z efektów. Nigdy bowiem nie pozbędziemy się trądziku w 100%. Jeśli mamy do niego predyspozycje, w najlepszym wypadku zmieni on formę – na przykład z trądziku ropnego na trądzik zaskórnikowy. Jednak czy to rzeczywiście prawda? Czy nie ma dobrego sposobu na trądzik?

Kiedy iść do dermatologa?

Na pewno nie można kłócić się ze stwierdzeniem, że leczenie trądziku jest niezwykle skomplikowane. Zwłaszcza jeśli przypadłość ta występuje w zaawansowanej formie. Pozbywanie się wykwitów oraz głębokich zaskórników może być naprawdę trudna. Czasami nie wystarczy działanie na własną rękę, niekiedy niezbędna będzie wizyta u dermatologa. Lekarz przepisze nam takie specyfiki, które pozwolą nam raz na zawsze znacząco ograniczyć problem trądziku na naszej skórze. Do lekarza wybierzmy się, gdy:

Skąd ta popularność domowych metod?

Istnieje wiele sposobów na trądzik. Leki i preparaty pomagające w walce z tym problemem ciągle powstają, są udoskonalane i zmieniane. Wiele z dostępnych kosmetyków jest jeszcze nieznana. Przyzwyczajeni do myślenia, że to, co naturalne, bardziej nam pomaga i zapominając lub nie wiedząc o istnieniu takich produktów, jak kosmetyki naturalne, sięgamy po metody polecane przez nasze babcie.

Wiele lat temu wierzono, że trądzik pojawia się tylko na tłustej skórze. Próbowano walczyć z tym problemem poprzez wysuszanie, stosowano spirytus salicylowy do przemywania skóry twarzy, myto twarz wysuszającymi mydłami, odstawiano kremy nawilżające. Tymczasem takie zabiegi może dawały subiektywną poprawę, ale kosztem bardzo zniszczonej skóry.

Dzisiaj wiemy, że skóra trądzikowa potrzebuje niemal takiego samego traktowania, jak skóra normalna, jednak kosmetykami antybakteryjnymi i matującymi. Nie można zapominać o codziennym nawilżeniu. Skóra z pryszczami powinna być pielęgnowana rozsądnie dobieranymi kremami. Wiele firm posiada w swojej ofercie kosmetyki dla młodej skóry. Jednak co z osobami, które mimo dwudziestu kilku lat ciągle prowadzą nierówną walkę z trądzikiem? Także i one oraz starsze kobiety i panowie nie zostali bez pomocy. Na rynku mają dostęp do wielu mniej lub bardziej skutecznych preparatów dostępnych w szerokim przekroju cenowym.

Drożdże na trądzik?

Co jednak w sytuacji, kiedy uparliśmy się i koniecznie chcemy wypróbować naturalne metody? Mamy wiele możliwości. Możemy przygotować i zastosować maseczki na trądzik. Istnieje też inna opcja – przyjmowanie substancji z zewnątrz. Bardzo popularne jest w tym kontekście wykorzystanie drożdży. O ich rewelacyjnych właściwościach dowiemy się na wielu forach internetowych. Osoby dzielące się swoimi spostrzeżeniami przestrzegają, by nie dać się zwieść kuracji tabletkami.

Istnieje wiele przepisów spożywania drożdży w formie, która ma pomóc w walce z trądzikiem. Drożdże można rozpuścić w lekko ciepłym (letnim) mleku. Wykorzystujemy do tego celu 1/3 paczki drożdży, którą rozprowadzamy w 1/3 szklanki mleka. Miksturę wypijamy jednorazowo w trakcie każdego dnia.

Inny przepis zakłada zalanie drożdży zimną przegotowaną wodą i osłodzenie ich, co wykonujemy na początku przygotowania specyfiku. Na jeden litr wody poleca się użyć pięć łyżeczek cukru. Następnie w wodzie rozpuszczamy 1 łyżeczkę drożdży, przelewamy je do słoja i nakrywamy wszystko ściereczką. Tak przygotowany roztwór odstawiamy na 8 do 12 godzin, pijemy go trzy razy dziennie po jednej szklance.

Powrót do rankingu


Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł 10/10 kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł 10/10 zestaw Acnezine.pl 4/5
3. Trioxil 135.00 zł 10/10 żel Trioxil.pl 4/5
4. Hydroviton.CR 129.99 zł 10/10 żel do mycia DermaLab.pl 4/5
5. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149.37 zł 10/10 żel VitaLab.pl 4/5
6. Murad Acne Supplement $42 7/10 zestaw Murad.com 2/5
7. Vaxa Clearin $25.95 7/10 kapsułki VitaCost.com 2/5