LECZENIETRADZIKU.pl

Ranking produktów
na leczenie trądziku

Dieta na trądzik

To, że trądzik jest uciążliwy nie trzeba tłumaczyć nikomu. Ta choroba, szczególnie uciążliwa jest w okresie dojrzewania. Jednak, kiedy z nią nie walczymy, efekty mogą nam pozostać na całe życie. Te najbardziej widoczne – blizny na skórze i te mniej – problemy z ogólną akceptacją swojej osoby. Pozbyć się go można różnymi sposobami. Na rynku znajdziecie całą masę kosmetyków i preparatów, które w mniejszym, lub większym stopniu mogą okazać się pomocne. Czy wiedzieliście jednak, że dobre odżywianie może Wam pomóc? Tak, istnieje dieta na trądzik.

Najważniejsza w naszym menu, powinna być witamina A. By naszemu organizmowi ją zapewnić , należy zaopatrzyć się w beta-karoten . Znajdziecie go choćby w pestkach dyni, brukselce, fasoli, kalarepie. No i oczywiście w marchewkach. Witaminę B6, która działa jak naturalny tonik dla naszej skóry, znajdziecie choćby w sałacie. Tak więc warzywa stanowią ważny element w diecie na trądzik.

Bardzo ważnym elementem naszego jadłospisu powinny być ryby. Głównie te z grupy morskich (śledzie, czy makrele). One to, zawierają tłuszcze, które powstrzymują tworzenia się stanów zapalnych na skórze, a więc pojawianiu się pryszczy. Warto też pamiętać, że skuteczna dieta na trądzik, zawierać powinna witaminy, określane jako przeciwutleniacze (te z grupy A, C i E). W jakich produktach możecie je znaleźć? Mleko, jajka, produkty zbożowe. Morele, marchewki, czy papryka. Kiedy zatęsknicie za mięsem, polecić można wątróbkę, która bogata jest w witaminę A. Warto zadbać też o uzupełnienie braków witaminy B2. Występuje produktach mącznych. Natomiast warto postawić jednak na ciemniejszy rodzaj mąki. Te są zdrowsze i lepiej działają na naszą cerę.

Przydałyby się również w naszej diecie cynk i mangan. Ten pierwszy wpływa na stan naszej cery. Im go więcej w naszym menu, tym lepiej ona wygląda. Szukajcie go w produktach zbożowych, jajkach i owocach morza. Mangan z kolei, którego braki, mogą być przyczyną problemów skórnych, znajdziecie w otrębach i orzechach.

Czego musimy unikać, aby nasza dieta na trądzik była skuteczna? Niestety słodyczy, ale także ulubionych przez wielu fast foodów. Niestety należy też odstawić, a przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyć kawę, czekoladę i napoje gazowane. Warto odstawić również alkohol i papierosy. Więc jak widać sporo jest wyrzeczeń na drodze do pięknej skóry. Kiedy jednak dieta na trądzik ma okazać się skuteczna, nie ma miejsca na półśrodki.

Powrót do rankingu


Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł 10/10 kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł 10/10 zestaw Acnezine.pl 4/5
3. Trioxil 135.00 zł 10/10 żel Trioxil.pl 4/5
4. Hydroviton.CR 129.99 zł 10/10 żel do mycia DermaLab.pl 4/5
5. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149.37 zł 10/10 żel VitaLab.pl 4/5
6. Murad Acne Supplement $42 7/10 zestaw Murad.com 2/5
7. Vaxa Clearin $25.95 7/10 kapsułki VitaCost.com 2/5