LECZENIETRADZIKU.pl

Ranking produktów
na leczenie trądziku

Blizny po trądziku

Nasza skóra wciąż jest narażona na wiele czynników, przez które może ulec zniszczeniu. Jednym z nich może być trądzik. Dzięki niemu, na naszej skórze pozostają nieprzyjemne blizny po trądziku przez które nasza skóra może wyglądać przedwcześnie staro.

Trądzik to jedna z najpospolitszych chorób skórnych na świecie. Niemal 80% ludzi na świecie w wieku od 11 do 30 lat ma trądzik na twarzy, klatce piersiowej lub plecach. Jednak przedział wiekowy nie ogranicza występowania wysypki, mogą go mieć także osoby w wieku 40 lat. Większość przypadków trądziku da się wyleczyć bez pozostawienia mało estetycznych blizn na skórze. Niestety są przypadki, kiedy choroba jest poważniejsza i wysypka pozostawia znaczne blizny i okaleczenia na skórze.

Głębokość i wielkość blizn jest zależna od kilku czynników. Może to być spowodowane stopniem zaawansowania trądziku czy też wiekiem, ponieważ z upływem lat, skóra traci swoją elastyczność. Od głębokości i rodzaju blizn, zależy sposób leczenia.

Przy poważniejszym stadium choroby, blizny nabierają często koloru niebieskawego albo fiołkowego. Wynika to z położenia u podłoża naczyń krwionośnych. Plamy majką skłonność do czasowego zanikania dzięki czemu stają się mniej widoczne.

Jest kilka sposobów na usunięcie takich blizn, lub na znaczne ich ukrycie. Może być to np. tzw. sztuczne skórki, laseroterapia, zastrzyki podskórnego tłuszczu czy przy niektórych przypadkach operacja.

Tzw. sztuczne skórki można stosować w przypadkach niewielkich blizn. Polega ona na ścieraniu naskórka by pozbyć się nierówności. Jest to metoda znana już od dłuższego czasu. Przy użyciu odpowiednich środków można także zwalczyć rany dużo głębsze, jednak trzeba uważać by nie uszkodzić skóry.

Laseroterapia jest jedną z nowszych i skuteczniejszych metod, jednak nie jest używana przy wszystkich przypadkach. Różna energia laserów jest stosowana by zwalczać i wyrównywać skomplikowane blizny po trądziku oraz by napiąć włókna glutenu w skórze i podnieść przygnębione blizny. Takie zabiegi należy konsultować z dermatologiem lub w pobliskich gabinetach przy specjalistach.

Przy szczególnych przypadkach można stosować także zastrzyki podskórnego tłuszczu czy glutenu, które mają na celu wyrównanie zniekształconej skóry. Tego typu zabieg jest skuteczny i trzeba go stosować kilkukrotnie.

Przy tego typu chorobach stosowane mogą być także specjalistyczne operacje połączone z zastrzykami steroidów. Taki zabieg powinien być przeprowadzany przez specjalistycznego chirurga. Metoda ta nie jest przeznaczona dla każdego, dlatego należy ją dokładnie przeanalizować ze specjalistami.

Trądzik może pozostawić po sobie wiele blizn różnego rodzaju. Ta choroba może wielu ludziom utrudniać normalne życia np. w kontaktach międzyludzkich a także powoduje efekt zbyt wczesnego starzenia się. Pocieszające jest jednak to, że dzięki postępom w dzisiejszej medycynie, przy użyciu mniej lub bardziej poważnych środków możemy ja zwalczyć lub znacznie zniwelować. Zazwyczaj wiąże się to z wizytą u dermatologa lub chirurga.

Powrót do rankingu


Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Nonacne 149.99 zł 10/10 kapsułki Nonacne.pl 5/5
2. Acnezine 149.37 zł 10/10 zestaw Acnezine.pl 4/5
3. Trioxil 135.00 zł 10/10 żel Trioxil.pl 4/5
4. Hydroviton.CR 129.99 zł 10/10 żel do mycia DermaLab.pl 4/5
5. Revitol Anti Blemish Spot Gel 149.37 zł 10/10 żel VitaLab.pl 4/5
6. Murad Acne Supplement $42 7/10 zestaw Murad.com 2/5
7. Vaxa Clearin $25.95 7/10 kapsułki VitaCost.com 2/5